MolmoAct 2 TPS kalkulátor
Každá karta níže je hodnocena podle tohoto modelu na základě délky kontextu a minimální kvality, kterou si zvolíte. Rychlost je odhad pro jednotlivý požadavek, vypočítaná z paměťové šířky karty a velikosti modelu po kompresi..
Vypočteno pro tento model
818 karty, které máme specifikace pro
Nejmenší karta, která se vejde
Tesla C1080
4 GB · Q3_K_M · 18.1 tok/s
Nejrychlejší karta
B200
618 tok/s · 180 GB
Které GPU mohou spustit MolmoAct 2?
Nastavte vstupy, přečtěte si odpověď
Delší konverzace potřebuje více paměti, což může tento model vytlačit z menších karet..
Skrývá karty, které by se do modelu vešly pouze jeho stlačením pod tento bod.
818 karty odpovídají
Vypočítávání| Potřebuje | Kvantisace | Pohodlné | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
618
tok/s
371–988 · nízká důvěra |
B200 NVIDIA | 180 GB | 8,000 GB/s | Jan 2024 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
618
tok/s
371–988 · nízká důvěra |
B300 NVIDIA | 288 GB | 8,000 GB/s | Sep 2025 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
493
tok/s
296–789 · nízká důvěra |
Radeon Instinct MI350X AMD | 288 GB | 8,190 GB/s | Jan 2025 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
493
tok/s
296–789 · nízká důvěra |
Radeon Instinct MI355X AMD | 288 GB | 8,190 GB/s | Jan 2025 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
394
tok/s
237–631 · nízká důvěra |
Radeon Instinct MI300 AMD | 128 GB | 6,550 GB/s | Jan 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
378
tok/s
227–604 · nízká důvěra |
H200 NVL NVIDIA | 141 GB | 4,890 GB/s | Nov 2024 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
378
tok/s
227–604 · nízká důvěra |
H200 SXM 141 GB NVIDIA | 141 GB | 4,890 GB/s | Nov 2024 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
361
tok/s
217–578 · nízká důvěra |
Radeon Instinct MI325X AMD | 256 GB | 6,000 GB/s | Oct 2024 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
321
tok/s
192–513 · nízká důvěra |
Radeon Instinct MI300A AMD | 128 GB | 5,325 GB/s | Dec 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
321
tok/s
192–513 · nízká důvěra |
Radeon Instinct MI300X AMD | 192 GB | 5,325 GB/s | Dec 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
321
tok/s
192–513 · nízká důvěra |
Radeon Instinct MI308X AMD | 192 GB | 5,325 GB/s | Dec 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
304
tok/s
183–487 · nízká důvěra |
H100 NVL 94 GB NVIDIA | 94 GB | 3,940 GB/s | Mar 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
259
tok/s
156–415 · nízká důvěra |
H100 PCIe 96 GB NVIDIA | 96 GB | 3,360 GB/s | Mar 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
259
tok/s
156–415 · nízká důvěra |
H100 SXM5 80 GB NVIDIA | 80 GB | 3,360 GB/s | Oct 2022 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
259
tok/s
156–415 · nízká důvěra |
H100 SXM5 94 GB NVIDIA | 94 GB | 3,360 GB/s | Mar 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
259
tok/s
156–415 · nízká důvěra |
H100 SXM5 96 GB NVIDIA | 96 GB | 3,360 GB/s | Mar 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
259
tok/s
156–415 · nízká důvěra |
H800 SXM5 NVIDIA | 80 GB | 3,360 GB/s | Mar 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
198
tok/s
119–316 · nízká důvěra |
Radeon Instinct MI250 AMD | 128 GB | 3,280 GB/s | Nov 2021 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
198
tok/s
119–316 · nízká důvěra |
Radeon Instinct MI250X AMD | 128 GB | 3,280 GB/s | Nov 2021 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
165
tok/s
99–263 · nízká důvěra |
Data Center GPU Max 1550 Intel | 128 GB | 3,280 GB/s | Jan 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
161
tok/s
97–258 · nízká důvěra |
Data Center GPU Max Subsystem Intel | 128 GB | 3,210 GB/s | Jan 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
158
tok/s
95–252 · nízká důvěra |
A100 SXM4 80 GB NVIDIA | 80 GB | 2,040 GB/s | Nov 2020 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
158
tok/s
95–252 · nízká důvěra |
A100X NVIDIA | 80 GB | 2,040 GB/s | Jun 2021 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
158
tok/s
95–252 · nízká důvěra |
A800 SXM4 80 GB NVIDIA | 80 GB | 2,040 GB/s | Aug 2022 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
|
158
tok/s
95–252 · nízká důvěra |
H100 CNX NVIDIA | 80 GB | 2,040 GB/s | Mar 2023 | 6.6 GB | Q8_0 | Pohodlný |
Rychlosti jsou odhady pro jednoho žadatele — jednu konverzaci najednou — vypočítané z šířky pásma paměti, velikosti modelu a kvantizace. Skutečný průchod se liší s výkonem inference a jeho verzí. Čísla zveřejněná výrobci hardwaru měří mnoho simultánních požadavků a jsou mnohem vyšší..
Na záznamu
Plná specifikace
Všechno o tomto modelu v záznamech. Většina z toho popisuje, jak byl trénován, spíše než jak funguje — užitečný kontext pro posouzení, kolik práce do něj bylo vynaloženo, a jak se srovnává s modely postavenými na jiné úrovni..
Původ
Kdo vytvořil tento model, kde a kdy byl publikován.
- Organizace
- Allen Institute for AI,University of Washington,National University of Singapore,University of Pennsylvania,Johns Hopkins University,Amazon,Cortex AI
- Typ organizace
- Research collective,Academia,Academia,Academia,Academia,Industry,Industry
- Země
- United States of America, Singapore
- Publikováno
- 5 April 2026
- Autoři
- Haoquan Fang, Jiafei Duan, Donovan Clay, Sam Wang, Shuo Liu, Weikai Huang, Xiang Fan, Wei-Chuan Tsai, Shirui Chen, Yi Ru Wang, Shanli Xing, Jaemin Cho, Jae Sung Park, Ainaz Eftekhar, Peter Sushko, Karen Farley, Angad Wadhwa, Cole Harrison, Winson Han, Ying-Chun Lee, Eli VanderBilt, Rose Hendrix, Suveen Ellawela, Lucas Ngoo, Joyce Chai, Zhongzheng Ren, Ali Farhadi, Dieter Fox, Ranjay Krishna
Co to dělá
Problémové oblasti, pro které byl model vytvořen. Model může obsahovat několik z každého.
- Doména
- Vision, Language, Robotics
- Úkol
- Robotic manipulation
Velikost
Jak velký je model a kolik dat byl trénován. Parametry jsou číslo, které rozhoduje, zda se vejde na danou grafickou kartu.
- parametry
- 5.5B
- Výcviková data
- tokens
From https://huggingface.co/allenai/MolmoAct2/blob/main/model.safetensors.index.json
Výpočty pro trénink
Aritmetika prováděná k trénování modelu, měřená v operacích s plovoucí desetinnou čárkou. Je to měřítko toho, kolik stál tréninkový běh, ne jak rychle hotový model na vás odpovídá.
- Výpočty pro trénink
- 1.1 × 10²² FLOP
Estimate from hardware details: 5760 + 2304 + 2304 = GPU hours across pre-training, post-training and fune-tuning. 16-bit tensor precision (BF16 for "most operations" from the paper), 30% utilization assumed.
Tréninkový běh
Co fyzicky vyžadovalo trénování: které čipy, kolik, jak dlouho a co to vyžadovalo ze zásuvky.
- Tréninkový hardware
- NVIDIA H100 SXM5 80GB
- Používané čipy
- 64
- Doba reálného času
- 2,304 hours (96 days)
- Příkon
- 87.2 kW
- Cloudový poskytovatel
- Cirrascale Cloud Services
- Datové centrum
- Ai2 Jupiter, Austin, Texas
Dostupnost
Zda můžete získat model a spustit ho na svém vlastním hardwaru, což rozhoduje o tom, zda se některé z čísel grafických karet na této stránce vztahují.
- Hmotnosti
- Open — downloadable
- Přístup k modelu
- Open weights (unrestricted)
- Hugging Face
- allenai
Jak je to klasifikováno
Štítky aplikačních datových sad, které se používají při sledování významných modelů, a jak jistý je ve záznamu.
- Proč je to sledováno
- Discretionary
- Záznam důvěry
- Likely
Žrovy
Odkud tento záznam pochází a kdy byl naposledy zkontrolován.
- Reference
- MolmoAct2: Action Reasoning Models for Real-world Deployment
- Nap poslední aktualizace
- 30 July 2026
Extrémy
Deset nejrychlejších GPU, které běží MolmoAct 2
Seřazeno podle odhadovaných tokenů za sekundu, nejnovější karta první, kde se rychlosti shodují. Protože generování je omezeno šířkou pásma paměti, toto řazení následuje šířku pásma spíše než jakýkoli herní benchmark..
- 01 B300 288 GB · 8,000 GB/s · Q8_0 618 tok/s
- 02 B200 180 GB · 8,000 GB/s · Q8_0 618 tok/s
- 03 Radeon Instinct MI350X 288 GB · 8,190 GB/s · Q8_0 493 tok/s
- 04 Radeon Instinct MI355X 288 GB · 8,190 GB/s · Q8_0 493 tok/s
- 05 Radeon Instinct MI300 128 GB · 6,550 GB/s · Q8_0 394 tok/s
- 06 H200 NVL 141 GB · 4,890 GB/s · Q8_0 378 tok/s
- 07 H200 SXM 141 GB 141 GB · 4,890 GB/s · Q8_0 378 tok/s
- 08 Radeon Instinct MI325X 256 GB · 6,000 GB/s · Q8_0 361 tok/s
- 09 Radeon Instinct MI300A 128 GB · 5,325 GB/s · Q8_0 321 tok/s
- 10 Radeon Instinct MI300X 192 GB · 5,325 GB/s · Q8_0 321 tok/s
Nejmenší GPU, které ještě běží MolmoAct 2
Nejlevnější cesta dovnitř, podle kapacity paměti. Těsný fit spustí model, ale nenechá nic navíc na delší konverzaci..
- 01 GeForce RTX 4010 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 20.0 tok/s
- 02 RTX A400 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 20.0 tok/s
- 03 RTX 500 Mobile Ada Generation 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 26.7 tok/s
- 04 GeForce RTX 3050 A Mobile 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 40.0 tok/s
- 05 Jetson Orin Nano 4 GB 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 7.1 tok/s
- 06 Radeon RX 6450M 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 20.8 tok/s
- 07 Radeon RX 6550M 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 23.4 tok/s
- 08 Radeon RX 6550S 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 20.8 tok/s
- 09 Arc A310 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 16.8 tok/s
- 10 Arc Pro A30M 4 GB · Potřebuje 3.4 GB · Q3_K_M · Těsný 17.3 tok/s
Co čísla znamenají
Hardwarové požadavky v praxi
Minimum karta
Tesla C1080
Potřeba paměti
3.4 GB
Nejrychlejší
618 tok/s
MolmoAct 2 dosahuje počtu parametrů 5.5B. To je dost malé, že hardware je zřídkakdy překážkou, včetně karet starých několik let. Počet karet, které sledujeme, které to mohou spustit: 818.
Vstupní bod je Tesla C1080, s kapacitou VRAM 4 GB, spuštění na kompresi Q3_K_M a vyrábějí kolem 18.1 tokenů za sekundu
Nejrychlejší, jak to pro to počítáme, je B200, generování přibližně 618 tokens za sekundu na základě šířky pásma VRAM 8,000 GB/s.
Pozadí
MolmoAct 2 byl zveřejněn Allen Institute for AI,University of Washington,National University of Singapore,University of Pennsylvania,Johns Hopkins University,Amazon,Cortex AI, v zemi zaznamenané jako United States of America, během April 2026. Vydavatelská organizace je kategorizována jako research collective,Academia,Academia,Academia,Academia,Industry,Industry.
funguje v oblasti Vision, Language, Robotics, a je zaznamenán jako vykonávající úkol robotic manipulation.
Protože byly jeho váhy uvolněny, nic ohledně jeho spuštění nezávisí na dostupnosti poskytovatele - je to vaše, jakmile je stáhnuto. Na Hugging Face je publikováno pod organizací allenai.
Čtení čísel propustnosti
Polovina karet, které to drží, zvládne více než 25.8 tokens za sekundu. Překračující rychlost čtení rovnou: 759 z nich
Je to hustý model, takže každý parametr je čten pro každý token vyprodukovaný. To dělá rychlost téměř přesně sledovat paměťovou šířku pásma — karta s dvojnásobnou šířkou pásma generuje přibližně dvojnásobně rychle.
Paměť zde je odhadována podle velikosti, spíše než aby byla vypočtena z architektury, která není pro tento model zaznamenána — čísla jsou spíše indikativní než přesná.
Co bylo zapotřebí k jeho vybudování
Trénování si vyžádalo výpočetní rozpočet přibližně 1.1 × 10²² FLOP, na hardwaru zaznamenáno jako NVIDIA H100 SXM5 80GB. Tato částka měří, kolik stál výroba modelu, a nemá žádný vliv na to, jak rychle odpovídá.
Důvod, proč se to v tomto katalogu vůbec objevuje: discretionary.
Krok za krokem
Jak vybrat GPU pro MolmoAct 2
Stůl výše již posoudil každou kartu, pro kterou máme specifikace, proti tomuto modelu. Dostání se k vaší odpovědi trvá šest kroků.
-
01
Zkontrolujte, co to potřebuje před čímkoli jiným.
Tabulka uvádí každou kartu, která je schopna pojmout MolmoAct 2, potřebující kolem 3.4 GB při kompresi Q3_K_M. Žádné množství výpočetního výkonu nenahradí kartu, která to nemůže udržet.
-
02
Nastavte délku kontextu, se kterou budete pracovat
Nastavte kontext na to, co skutečně použijete. Cache roste s konverzací a to je obvyklý důvod, proč karta, která se zdála v pořádku, přestane vejít. MolmoAct 2.
-
03
Vyberte, jak moc to budete komprimovat.
Sloupec kvantizace se liší podle KARTY, protože větší KARTA má přesnější kopii., dosahující komprese Q3_K_M na nejmenší kartě, která se vejde. Nastavení minimální kvality odstraňuje karty, které pouze splňují tuto kvalitu tím, že ji dále stlačují více, než byste chtěli, a udržuje srovnání na jedné úrovni.
-
04
Hodnoťte podle propustnosti spíše než podle specifikace
Rychlostní řazení je v podstatě řazením podle šířky pásma paměti, pro MolmoAct 2. Nebude to odpovídat hernímu pořádku, protože generace je omezena šířkou pásma paměti. Grafická karta, která vede seznam, je B200, na 618 tok/s
-
05
Zkontrolujte verdikt o vhodnosti před koupí
Tight fit běží, ale nenechává nic navíc pro delší konverzaci, v případě MolmoAct 2. Pohodlný znamená, že můžete později zvětšit kontext. Ten rozdíl má větší význam než pár tokenů za sekundu, takže kupte pro pohodlné, pokud to očekáváte.
-
06
Otevřete kartu, na které jste se usadili.
Každá stránka karty opakuje tento postup pro každý model, který máme, a odpovídá na to, k čemu je hardware dobrý kromě MolmoAct 2.
Odpovědi
MolmoAct 2 — běžné otázky
MolmoAct 2— proč se kvantizace liší mezi kartami?
Každá KARTA je zobrazena, jak běží nejméně komprimovaná kopie, kterou může udržet. Počet různých úrovní komprese napříč KARTAMI, které ji vejít: 4. Větší karty získávají přesnější verzi a kvalita podlahy nad piny srovnává na jednu úroveň.
MolmoAct 2— Jak přesné jsou tyto odhady rychlosti?
Toto jsou odhady s reálnými chybami a kterýkoli z nich může rozumně spadnout kamkoli v jeho publikovaném rozmezí v závislosti na tom, který run AI model použijete. Nejrychlejší výsledek zde: 371–988 tok/s na B200. Stejný model a karta se liší o třicet až padesát procent v závislosti na softwaru pro inferenci a jeho verzi.
MolmoAct 2— Jakou GPU potřebuji k jejímu spuštění?
Nejmenší karta v našem katalogu, která to udrží, je Tesla C1080, s kapacitou VRAM 4 GB. Spouští model při kompresi Q3_K_M používající přibližně 3.4 GB, a produkuje přibližně 18.1 tokeny za sekundu. Celkový počet karet, které mohou model běžet: 818.
MolmoAct 2— jak rychle je to na GPU?
Záleží na kartě. Nejrychleji, jak to spočítáme, je B200, přibližně 618 tokenů za sekundu; nejpomalejší, který stále běží, zvládá výrazně méně. Rychlost čtení je kolem deseti tokenů za sekundu, a počet karet, které to zvládají: 759.
MolmoAct 2— kolik VRAM potřebuje?
Potřebuje asi 3.4 GB při kompresi Q3_K_M, která je ta nejmenší karta, která to používá. Méně komprese vyžaduje více: čísla ve sloupci paměti výše jsou přepočítána pro každou kartu, protože každá drží nejméně komprimovanou verzi, kterou může.
MolmoAct 2— mohu to spustit na GPU držící 8 GB?
Ano. GPU kartu CMP 170HX 8 GB, držení 8 GB, provozuje ho při kompresi Q8_0, používající přibližně 6.6 GB a generováním zhruba 115 tokenů za sekundu. Fit je těsný.
MolmoAct 2— mohu to spustit na GPU držící 12 GB?
Ano. GPU kartu GeForce RTX 3080 Ti, držení 12 GB, provozuje ho při kompresi Q8_0, používající přibližně 6.6 GB a generováním zhruba 70.5 tokenů za sekundu. Fit je pohodlný.
MolmoAct 2— mohu to spustit na GPU držící 16 GB?
Ano. GPU kartu Tesla V100 SXM2 16 GB, držení 16 GB, provozuje ho při kompresi Q8_0, používající přibližně 6.6 GB a generováním zhruba 87.3 tokenů za sekundu. Fit je pohodlný.
MolmoAct 2— mohu to spustit na GPU držící 24 GB?
Ano. GPU kartu GeForce RTX 5090 D V2, držení 24 GB, provozuje ho při kompresi Q8_0, používající přibližně 6.6 GB a generováním zhruba 103 tokenů za sekundu. Fit je pohodlný.
MolmoAct 2— Je to OPEN SOURCE?
Jeho váhy jsou zveřejněny, takže si je lze stáhnout a spustit na vlastním hardwaru. Všimněte si, že open WEIGHTS není totéž co open SOURCE v plném smyslu — neříká nic o tréninkových datech, tréninkovém kódu nebo obchodních podmínkách připojených.
MolmoAct 2— kolik má parametrů?
Má počet parametrů 5.5B. From https://huggingface.co/allenai/MolmoAct2/blob/main/model.safetensors.index.json. Tato cifra je celková a rozhoduje o tom, kolik VRAM model potřebuje — přibližně půl gigabajtu na miliardu při kompresi, kterou většina lidí používá.
MolmoAct 2— Kdo to vytvořil?
Bylo to publikováno společností Allen Institute for AI,University of Washington,National University of Singapore,University of Pennsylvania,Johns Hopkins University,Amazon,Cortex AI, zakládající se na United States of America, organizace zařazená jako research collective,Academia,Academia,Academia,Academia,Industry,Industry.
MolmoAct 2— Kdy byl vydán?
Bylo to zveřejněno v April 2026.
MolmoAct 2— K čemu se to používá?
funguje v oblasti Vision, Language, Robotics, a je zaznamenáno jako zpracovávající úkol robotic manipulation. Modely často obsahují více než jeden z každého a štítky popisují účel spíše než omezení schopností.
MolmoAct 2— kde si to mohu stáhnout?
Jeho váhy jsou publikovány na Hugging Face, pod organizací allenai. Na našem webu nenabízíme soubory modelů — tento web vypočítává, jaký hardware je potřebný pro jejich spuštění.
MolmoAct 2— kolik výpočetního výkonu bylo použito k jeho trénování?
Trénink spotřeboval kolem 1.1 × 10²² FLOP, na hardwaru zaznamenáno jako NVIDIA H100 SXM5 80GB. To měří, co stálo výrobu modelu, a neříká nic o tom, jak rychle odpovídá po natrénování — rychlost inferencí závisí na šířce pásma paměti, nikoli na rozpočtu na trénink.
MolmoAct 2— Mohu to spustit, pokud se to nevejde do mé GPU?
Může být rozdělen mezi GPU kartu a systémovou paměť, ale v tomto případě se generuje bolestivě pomalu. Každá postava zde předpokládá, že celý model je umístěn na kartě.
MolmoAct 2— Běhalo by to rychleji na dvou GPU?
Druhá karta přibližně zdvojnásobí dostupnou paměť, ale ne rychlost generování. Počet, který je již schopen ji spustit sám: 818. Takže druhá karta je tu zřídka odpovědí.
Druhý směr
Díváte se na to z druhé strany?
Tato stránka začíná od modelu. Pokud již vlastníte kartu a chcete vědět všechno, co bude spuštěno, začněte raději od hardwaru.